قالیشویی سعادت آباد : شستشوی ویژه فرش

قالیشویی سعادت آباد و وجود یک قالیشویی خوب در سعادت آباد تهران یکی از نیازمندی های اصلی مردم این منطقه است ، شعبه قالیشویی فرش واش در سعادت آباد تهران آماده سرویس دهی به مردم این منطقه می باشد.قالیشویی در شهران با سرویس ویژه شستشوی فرش

قالیشویی در شهران یکی از نیازمندی های اصلی مردم این منطقه است ، جهت رفاه حال شما همشهری گرامی شعبه قالیشویی واقع در شهران یکی از مناطق پر اهمیت غرب تهران یا منطقه 5 تهران افتتاح شد.هنر قالیبافی و قدمت پیشینه ی آن

اگر بخواهیم هنر قالیبافی را به طور کلی توضیح دهیم ، این هنر نزد ایرانیان است و بس ؛ اما قدمت این هنر را باز می کنیم و توضیحات بیشتری در این مورد می دهیم.

هنر قالیبافی مختص ایران قفقاز ، ترکمنستان ، آسیای صغیر (ترکیه فعلی) و افغانستان می باشد. کشور های اروپایی به هیچ عنوان با هنر قالیبافی آشنایی نداشتند ، به علت نزدیک بودن با قفقاز ، کم کم با این هنر آشنایی پیدا کردند و دیگر علت آشنایی اروپاییان با هنر قالی بافی هم می توان گفت آسیای صغیر (ترکیه فعلی) می باشد.

آسیای صغیر (ترکیه فعلی) که در دوران امپرراطوری رم شرقی و در دوران جنگ های صلیبی رابطه ی نزدیکی با اروپا داشت راه را برای آشنایی اروپاییان با هنر قالی بافی باز کرد.

می توان گفت قدمت زیرانداز از زمانی می باشد که انسان به فکر سرپناه و راحتی خود افتاد. ابتدا از برگ درختان و پوست حیوانات استفاده می کردند و سپس از پشم آنها و به مرور زمان هم بافتن همان پشم.

اولین ابزارآلات قالی بافی در گورهای شمال ایران و ترکمنستان پیدا شد. قطعه هایی بسیار ظریف که به وسایل جنگی شباهت داشتند. اولین قطعه وسیله ای بود شبیه سرنیزه های جنگی بود ولی به علت کوچک بودن هیچ کارایی در جنگ نداشت و فقط برای بریدن استفاده می شد. قطعه ی دوم هم میله ای بلند به طول 45 سانتیمتر و قطر آن 1سانتیمتر پیدا شد که در ته آن یک سوراخ وجود داشت و باز هم نمیتوان گفت یک وسیله ی جنگی است. امروزه از همان وسایل زمان قدیم در مناطق انگوران ، افشار ، گروسی (بیجار) و بخشی از کردستان استفاده می شود. نخستین نظریه پردازان و استادانی که به تدریس هنر قالیبافی پرداختند {ژوزف اشترزیگو وسکی در دانشگاه وین در سال1917 و کورت آردمان فرش شناس قهار آلمانی در دانشگاه استانبول در سال1950

این ادله وشواهد مربوط به آقای علی حصوری می باشد.سپاس از ایشان.مردم درباره بهترین قالیشویی تهران نظرشان چیست؟

در سال 1391 طی یک نظرسنجی در بین همشهریان عزیز تهرانی ، با عنوان انتخاب بهترین قالیشویی از دیدگاه مردم ، کارخانه قالیشویی فرش واش مورد عنایت مردم قرار گرفت و با لطف و مهربانی شما این شرکت به عنوان واحد نمونه سال 1391 برگزیده شد.سیر تکامل شستشوی فرش گذشته تا به امروز

در زمان های قدیم به علت نبود دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک ، مردم فرش های خود را با استفاده از پودر تاید در منازل یا کنار نهرهای روان می شستند. ولی به علت نداشتن مهارت و تخصص نمی توانستند فرش های خود را به تمیزی صد در صد برگردانند.


Cheap-rug.jpg

قالیشویی ارزان چیست؟

کارخانه ی قالیشویی فرش واش مشتری مداری را سر لوحه ی کار خود قرار داده است، این بدان معنا می باشد که ما از همه نظر سعی و تلاش خود را می کنیم تا بتوانیم رضایت صد در صد شما همشهریان عزیز را بدست بیاوریم.